خورشید به‌ عنوان یک رآکتور هسته‌ای طبیعی، بسته‌های کوچکی از انرژی به نام فوتون را آزاد می‌کند، فوتون‌ها در مدت‌ زمان تقریبی ۸/۵ دقیقه فاصله‌ی ۱۵۰ میلیون کیلومتری خورشید تا زمین را طی می‌کنند. این ذرات برای تولید انرژی خورشیدی سالانه و برآورده ساختن نیازهای انرژی جهانی کافی هستند.

انرژی خورشیدی منحصربه‌فردترین منبع انرژی تجدیدپذیر در جهان است و منبع اصلی تمامی انرژی‌های موجود در زمین است. انرژی خورشیدی به صورت مستقیم و غیرمستقیم می‌تواند به اشکال دیگر انرژی تبدیل گردد. به‌طور کلی انرژی متصاعد شده از خورشید در حدود ۱٫۳ x 10۱۸ ژول در ثانیه است.

استفاده ازمنابع عظیم انرژی خورشید برای تولید انرژی الکتریسته، استفاده دینامیکی، ایجاد گرمایش محوطه‌ها و ساختمان‌ها، خشک کردن تولیدات کشاورزی و تغییرات شیمیایی و… اخیراً شروع گردیده‌است.

بطور کلی می توان استفاده از انرژی خورشیدی را به دو دسته تقسیم نمود:

  • استفاده از انرژی حرارتی خورشید برای مصارف خانگی، صنعتی و نیروگاهی
  • تبدیل مستقیم پرتوهای خورشیدی به الکتریسیته به وسیله تجهیزاتی به نام فتوولتائیک

یکی از اقتصادی ترین روش های استفاده از انرژی خورشیدی، تهیه آب گرم بهداشتی در منازل و اماکن عمومی است؛ به خصوص در مکان هایی که مشکل سوخت رسانی وجود دارد. اگر ظرفیت این سیستم ها افزایش پیدا کند، می شود از آن ها در حمام های خورشیدی هم استفاده کرد. با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران، تعداد زیادی آب گرم کن خورشیدی و چند حمام خورشیدی در نقاط مختلف کشور از جمله استان های خراسان، سیستان و بلوچستان و یزد نصب و راه اندازی شده است.

موقعیت ایران از نظر میزان دریافت انرژی خورشیدی:

ایران در بین مدارهای ۲۵ تا ۴۰ درجه عرض شمالی قرار گرفته است و در منطقه ای واقع شده که به لحاظ دریافت انرژی خورشیدی در بین نقاط جهان در بالاترین رده ها قرار دارد. میزان تابش خورشیدی در ایران بین ۱۸۰۰ تا ۲۲۰۰ کیلووات ساعت بر مترمربع در سال تخمین زده شده که البته بالاتر از میزان متوسط جهانیست. در ایران به طور متوسط سالیانه بیش از ۲۸۰ روز آفتابی گزارش شده است که بسیار قابل توجه و مناسب میباشد.

مزایای استفاده از انرژی خورشیدی:

  • پاک و بدون آلودگی (حذف انتشار گاز های گلخانه ای از جمله دی اکسید کربن.
  • بی پایان.
  • رایگان و در دسترس بودن این انرژی.
  • کاهش مصرف سوخت های فسیلی.
  • هزینه کم تولید در طولانی مدت و هزینه کم نگهداری از تأسیسات تولید اون
  • امن و بی خطر بودن

 

Solar set SBS 601 W SOL

ست آبگرمکن خورشیدی SBS 601 W sol

این مجموعه خورشیدی شامل تمام اجزای ضروری برای گرمایش و تهویه مطبوع مرکزی بوده که می توان از آن در ساختمان های جدید و یا ساختمان های در حال نوسازی استفاده نمود. پنل جذب کننده گرمای خورشید اشعه های خورشیدی را به طور موثر به گرمای قابل استفاده تبدیل میکند. بطوریکه که این انرژی گرمایشی خورشیدی می تواند تا 60 درصد از انرژی مورد نیاز جهت گرم کردن آب و ذخیره آنرا در تمام طول سال تامین کند.

 

 

پنل خورشیدی SOL 27 premium S

پنل خورشیدی SOL 27 PREMIUM S

این صفحات دریافت انرژی خورشیدی به دلیل راندمان بالایی که دارند بیش از 95 درصد انرژی تابشی خورشید را به انرژی قابل استفاده در سیستم های تامین آبگرم تبدیل میکنند . استفاده از قطعات و مواد اولیه با کیفیت و همچنین پوشش ضد انعکاس به کار رفته بر روی سطح این صفحات بالاترین میزان دریافت انرژی تابشی نور خورشید را تضمین میکنند.

 

 

 

پنل خورشیدی SOL 27 basic

پنل خورشیدی SOL 27 BASIC

این صفحات خورشیدی انرژی تابشی خورشید را به انرژی قابل استفاده در سیستم های تهیه آب گرم خورشیدی تبدیل میکنند. این صفحات قابلیت تبدیل 95 درصد انرژی تابشی خورشید به انرژی قابل استفاده را دارا بوده و دارای نسبت کارایی به قیمت خوبی نیز می باشند. وزن هر صفحه 38.5 کیلوگرم بوده و به آسانی بر روی هر نوع سقفی قابل نصب هستند.

 

 

اتصالات پنل خورشیدی SOL SV-F

اتصالات مخصوص پنل خورشيدی SOL SV- F

نصب بسیار آسان

اتصال امن و قدرتمند

 

 

SOL SV-A50

اتصالات مخصوص پنل خورشيدی SOL SV A50

نصب بسیار آسان

اتصال امن و قدرتمند

 

متن ابزارک
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه